shministim_subcat - item.php
img

cat = 33

parent = 9

סרטים

הנוקמים

אהד וילק

 

מאז שאני זוכר את עצמי אני רוחש חיבה רבה לגיבורי על למיניהם – למה, אתם שואלים – מסיבה פשוטה – הם יכולים לעשות מה שאנחנו לא. כשהם כועסים, הרי הם לא סתם כועסים, הם הופכים לענק ירוק המרסק כל שעומד בדרכו; כשבוער להם דבר כלשהו, הם באמת בוערים, ממש ככה, מילולית; כשהם רוצים משהו, הוא פשוט יהיה שם, הם יושיטו את ידם והפטיש יקפוץ לידם; כאשר הם קוראים מחשבות, או עוצרים את הזמן, לא מדובר במטאפורה – הם באמת עושים זאת! אנו אוהבים לדבר במטאפורות, אך במרבית המקרים המטאפורה נותרת מטאפורה; לעולם לא נוכל לעוף, לבעור, לקפוא, או סתם לקפוץ מבניינים גבוהים ולהציל עלמות במצוקה. הקומיקס, או המסך, מספקים לנו מעט רגעים של חסד, רגעים בהם הכל אפשרי.

 

למרות כל זאת, למרות המרחק הרב שבין חיינו הבנאליים והמשעממים לבין חייהם של אותם בעלי כוחות יחודיים, אין לראות את הוויתם במנותק מן המציאות שהולידה אותם. המטאפורות בהם אנו מדברים, על אף היותם משלים ומסמנים בלבד, אינם אלא נסיונות לשקף את שמתחולל בקרבנו. אמנם רק לענק הירוק יש באמת נפש אלוקית ונפש בהמית, כפשוטו ממש, אך אנו נוטים להאמין שגם בכולנו מצויות נפשות אלו; אמנם רק קיטי (אקס-מן) יכולה לעבור דרך קירות, אך מי מאיתנו לא חווה את הבושה המבקשת להיבלע בקיר הסמוך; אני יודע כי חשתי פעמים רבות רואה ואינו נראה, ולאו דווקא במובן החיובי; אמנם צריך הרבה כסף והרבה דמיון בשביל להתעופף ולהלחם כמו טוני סטארק, אך מי כדורנו יודע מהו נזקו של הגרעין, ומה עלולות המצאות מדעיות לעולל לעולמנו. הכוחות שלנו פנימיים, באים לידי ביטוי באופן מוגבל; אותם גיבורים שכביכול מסתובבים בינינו, אינם אלא האפשרות לראות כוחות אלו בגלוי, כמשל ואולי אף כנמשל לכוחותינו אנו. הופעתם והפופולאריות שלהם מהווים התרסה על המציאות הבנאלית, אך בו בעת אינם אלא השתקפות של זאת.

 

בזכות כל האמור לעיל, וכאן אני מתוודה בגילוי לב, אני רוחש חיבה עמוקה לסרטי אקס-מן השונים. לא, אינני חושב שמדובר בסרטים טובים באופן מיוחד, אך עם כל זאת, ה'שלב הבא באבולוציה' ממש, אבל ממש, עושה לי את זה. כילד נהניתי מסדרת הטלוויזיה, כנער מהסרטים שיצאו בזה אחר זה, ולאחרונה אף נהניתי מ'אקס מן ההתחלה'. מחד הם מציגים מציאות בדיונית, הרי מוטנטים אינם מסתובבים בינינו, ולאף אדם אין אמת 'כוחות על', אך מאידך האם אין כאן משל מתוחכם על מציאותנו אנו? הרי סוף כל סוף מדובר בשלב הבא באבולוציה, הנחה המניחה כי אף כיום ישנם הבדלים בין בני אדם, שאף כיום מגמותיהם של בני אדם שונות ומשונות. אקס מן מעלה את השאלה הפשוטה, האם ניתן לחיות יחדיו בעולם כזה? האם עלינו ללכת אחר חוקי הטבע בהם החזק שורד, או שמא ניתן ללכת אחר ערכים נעלים מאלו ולמרות הכל להמשיך ולדאוג אף לחלשים בינינו? סרטים אלו אמנם אינם מספקים תשובות טובות לשאלות אלו, אך הם בהחלט מעוררי מחשבה, מה יעשו גיבורים בעולם של גיבורים, ואף יותר מכך, מה הם יעשו בעולם של אנטי-גיבורים?

 

לאור כל זאת אין זה מפתיע שהתרגשתי לקראת הקיץ הקרוב, קיץ עמוס בגיבורי על: באטמן בסרט חדש, שוב בבימויו של כריסטופר נולן, וכאשר אני חושב על סרטו הקודם של נולן איני יכול שלא לצפות בכליון עינים לזה החדש; סרט חדש של ספידרמן, עם שחקנים חדשים, במאי חדש, וטריילר מצוין; וכקינוח מענג, או כך לפחות הובטח, הנוקמים – חבורת גיבורי על, מאוחדים, נלחמים על קיומה של האנושות כולה. תשמעו, לא יכולתי שלא להתרגש, ציפיתי בקוצר רוח.

 

והנה, סוף כל סוף יצא הנוקמים, ולקח לי קצת זמן, אך בסוף הלכתי לראות. הציפיות מהסרט, אני חייב לציין, לא היו בשמים (על אף חיבתי הרבה לז'אנר), אך בכל זאת מדובר בגיבורי על, תעלו אותם על הבמה ותנו להם להיות מה שהם, מה כבר עלול להשתבש? לצערי, כנראה שיש הרבה מה שיכול להשתבש.

 

טוב, אני מודה, היו כמה סצנות אקשן טובות, אפקטים בהחלט מרשימים, בדיחות שנונות ומשעשעות (בעיקר של טוני סטארק), ובין לבין אף זכינו למעט מאותם גיבורי-על אליהם ייחלו הצופים. אך מעבר לכל אלו, הסרט פשוט לא עבד. ראשית, ובזאת היה ניתן להבחין מן הרגע הראשון, הסרט הכיל כמות בלתי נורמלית של קלישאות; למן הסצנה הראשונה ועד האחרונה. שנית, האקספוזיציה של הסרט הייתה ארוכה להחריד. מילא אם העלילה הייתה מעניית או מורכבת, אך כמות הזמן שהושקע בעיצוב העלילה הפלקאטית היה ארוך ומגוחך. הרי אם כל תכליתה של העלילה הוא לתת לכמה גיבורי על לריב וללכת מכות, אז בשביל מה להשקיע כל כך הרבה זמן בעלילה? בעיתיות נוספת בסרט הייתה המרכזיות שתפס טוני סטארק, וזאת דווקא משום אופיו ההיתולי של הסרט.

 

אך מעבר לכך שהסרט לא סיפק את הסחורה ולא ענה לצפיות, ברצוני להקדיש מספר שורות ולהתייחס למסר שהסרט מנסה להעביר. בעיני מדובר במסר בעייתי מאוד, במיוחד לאור העובדה שהועבר בצורה עילגת (ואף בנאלית) להחריד. אני בהחלט מודע לכך שמדובר בסרט קיץ שנועד בעיקר להעביר את הזמן, אך דווקא משום כך איני יכול שלא להתייחס למסר – או יותר נכון, למתח – אותו הוא מבקש, אגב אורחא, להעביר.

 

מתח זה, עליו מושתת הסרט, ניתן למצוא כבר בשמו של הסרט – הנוקמים. כבר בסצנה הראשונה, ועבור רובנו עוד טרם התחיל הסרט, אנו תוהים על שם מוזר זה. אנו יודעים כי חבורת גיבורי על נקראים להגן על העולם, אם כן תפקידם הוא להגן, לא לנקום, אך בכל זאת שמם הוא 'הנוקמים'. נקמה, בעולם האסוציאציות שלנו, נתפסת כדבר אישי, מכוון, שאינו נעשה בשם הצדק או המוסר – יתכן והוא צודק אך גם יתכן שלא כל כך. הצלה, או גבורה, בעיקר בעולם האסוציאציות של גיבורי העל, נתפסים באופן אחר לחלוטין. אלו נעשים בשם הצדק, בשם הכלל, לרוב כנגד כוחות רשע המאיימים להשתלט על העולם. אם כן, שואלים אנו את עצמנו, מה יש לנו כאן, נקמה או מלחמת צדק?      

 

על מתח זה משחק הבמאי כמעט לכל אורך הסרט, ואליו מתלווים מתחים מקבילים. קבוצת גיבורי העל שנקראים להגן על העולם אינם אלא חבורת אנרכיסטים שהחברה הוקיעה אותם במידה כזאת או אחרת (חוץ מקפטן אמריקה, כמובן, שלא הוקע אך בהחלט הוצא מחוץ לתמונה). מדובר באנשים ש'אינם משחקים יפה עם אחרים', כלשונו של סטארק, אך שבכל זאת נצרכים לשם ההגנה על החברה. המתחים בתוך החבורה אכן קשים, ולאורך חלקו הראשון של הסרט אנו עדים להם. בסופו של הסרט, לעומת זאת פועלים כל הגיבורים יחדיו על מנת להושיע את האנושות. בזה מציג לנו הבמאי את המתח שבין האישי לבין הכללי – מתח המקביל למתח שבין הנקמה האישית לבין ההרואיות הכללית.

 

מתח נוסף, המקביל אף הוא לנ"ל, הוא המתח שבין ההצהרה (declaration    ) לבין ההבטחה (promise    ). כאשר פיורי, מנהל המבצע, נשאל על ידי ממוניו האם כל העסק היה מעין הצהרה, הוא ממתין שנייה ועונה 'לא, הבטחה'. אותו מתח שבין האישי לבין הכללי, בין הנקמה לבין הגבורה, שב ומופיע כאן. האם כל הסרט אינו אלא הצהרה – 'פחדו ממנו, שהרי אנו בעלי כוחות בלתי נורמלים', או שמא ההצהרה ביכולתה להפוך להבטחה. במילים אחרות, האם הכוחניות והאינדיבידואליות יכולה, בסופו של דבר, להתרגם לחמלה וצדק.

 

לכל אורך הסרט מנסה הבמאי לשמר מתח זה, ובכך להראות שאכן ניתן להיות אגואיסט ומתנשא, ובכל זאת להלחם עבור ערכי החברה הדמוקרטית. 'הנוקמים', אינם גיבורים, הם נוקמים, רק מכיוון שכשהסיפור הפך להיות אישי הם באו להלחם. הבמאי, כך מתגלה פעם אחר פעם, רוצה ללמדנו שאם לא נציק לגיבורים של החברה אזי הם יבואו להושיע אותנו כאשר נזקק להם. עלינו לתת להם להיות ציניים וקרים כלפי ההמון, שהרי אותם יחידים הם אלו שבסופו של דבר יושיעו את כולנו. צר לי, אך לא ניתן להתעלם מהמסר הקפיטליסטי החריף שעולה מכך.

 

מסר זה מחריף לאור עודף הפטריוטיזם האמריקני הנודף מסרט זה – השוק החופשי המוחלט בו נותנים לגיבורים להוביל את החברה, זאת מבלי שיצטרכו לתת דין וחשבון על מעשיהם; צבעי הדגל של קפטן אמריקה שנועדו להחיות את הרוח הפטריוטית; ובל נשכח את הבימוי האמריקני הקלאסי הרואה באמריקה את מרכז (אם לא כל) העולם, וכאשר מדובר על הצלת העולם הכוונה היא כמובן הצלת ערכיה הנעלים של החברה האמריקנית. בתוך כל זאת, אגב, לוקח לוקי, הרשע התורן, על עצמו את תפקיד הקומוניסט המושבע, ושוב אגב דמוניזציה די מרשימה של המסר הסוציאליסטי. (וכאן יש להעיר שהסרט מאוד מזכיר את 'משפחת סופר על', רק בהבדל קטן ש'משפחת סופר על' הוא יחסית סרט טוב.)

 

אם לעיל דברנו על אקס-מן, הרי שלפנינו סרט הפוך לחלוטין, סרט שאינו עומד על הבעייתיות של הגיבורים בחברה, על הקשיים שהם יוצרים והשאלות שהם מעלים. כאן הזלזול בקיום האנושי הוא רב, ובסופו של דבר מוחלף שלטון של עריץ אחד בהחלטה חד צדדית של עריץ אחר, רק שהפעם באמתלא של ערכי החברה המערבית. המתח שהסרט מנסה לשקף איננו באמת מתח, אין בו כל קונפליקט ואין בו כל דילמה, הבמאי פשוט החליט בשבילנו (וחובה עלינו לשים לב לכך!) באלו ערכים עלינו להאמין.

 

אך נניח לכל זה, ולרגע נשאל האם הבמאי הצליח לעשות מה שהוא ניסה לעשות? לצערי התשובה גם כאן היא שלילית. ניקח לדוגמא את דמותו של הענק הירוק. בתחילת הסרט אומר סטארק לבאנר שעליו ללמוד לשלוט ברגשותיו, שהוא יכול לשלוט גם בהתפרצויות הזעם, אך מיד הופך באנר לענק הירוק וממש לא מצליח להשתלט על עצמו. בפעם הבאה שאנו רואים את באנר בסרט לפתע הוא מצליח לשלוט בעצמו באופן מופתי ועוזר ל'טובים' להביס את ה'רעים'. המהפך אינו ברור ורק משקף את חוסר הקוהרנטיות של הסרט, ואת הכשל בהפיכת הכללי לאישי. אפילו את המסר הקפיטליסטי אי אפשר להעביר אלא בשטחיות וללא תהליך. איש לא השתנה, דבר לא נלמד, ושוב נזכה בעתיד לסרט המשך, בו ממשיכים לשחק ברשע וגיבור שהורסים כמה מכונות מרושעות והורגים כמה נבלים, וחוזרים הביתה כמו שהיינו. בדיוק.  

 

תגובות גולשים

(*)שדות חובה

3392 comments

 • 1.
  posted by 8l74hfo2po |  20/06/13

  gbblj5nike air max on line
  scarpe nike air max skyline
  scarpe nike air max donna
  scarpe nike air max 90
  nike air max bianche
  zvbbn36air max 2003 nike
  nike air max bambino
  scarpe nike air max
  nike air max offerte
  nike air max modelli
  ebwdu95nike air max viola
  nike air max nuove
  offerta nike air max
  nike air max prezzo
  nike air max scarpe
  eorrz55nike air max prezzo
  nike air max nuove
  nike air max costo
  nike air max nuove
  nike air max bianche
  tbcrs43scarpe nike air max
  nike air max uomo
  nike silver air max
  scarpe nike air max skyline
  nike air max offerte
  yfhxq68nike air max costo
  scarpe nike air max
  foto nike air max
  nike air max 97 le
  scarpe nike air max 90
  gemul59nike air max donna
  nike air max uomo
  air max nike classic
  nike scarpe air max
  nike air max blu
  llniq14foto nike air max
  scarpe nike air max 90
  nike silver air max
  modelli nike air max
  scarpe nike air max
  wmmyh4nike air max bambini
  nike air max 90
  nike air max silver
  offerta nike air max
  scarpe nike air max 90
  kohka43nike air max italia
  air max 2003 nike
  immagini nike air max
  nike air max 90 donna
  nike air max scarpe
  http://prezzo-nike-air-max.webs.com


 • 2.
  posted by ocxhuecu3412 |  20/06/13

  n'锟斤拷tes jamais 锟斤拷 la maison. elle a 锟斤拷lev锟斤拷 nos enfants par elle-m锟斤拷me, 锟斤拷 peu pr锟斤拷s pour la premi锟斤拷re 12, 14 ans de leur lives.so lorsque vous vous 锟斤拷tes assis 锟斤拷 concevoir avec candid ... 锟斤拷 l'origine, ils avaient une cave 锟斤拷 vin construite et une fois que nous avons obtenu l'analyse des cots 锟斤拷 ce sujet, nous avons pens锟斤拷 que a allait 锟斤拷tre trop cher. nous sommes pass锟斤拷s de la cave 锟斤拷 l'arri锟斤拷re avec notre deuxi锟斤拷me salle 锟斤拷 manger. garder tout sur le m锟斤拷me niveau 锟斤拷tait agr锟斤拷able et pratique. nous avons un grand flux ici. il ya beaucoup de chaleur, m锟斤拷me avec l'introduction de l'acier. je voulais un endroit qui serait intemporelle et qui m'a rappel锟斤拷 de san antonio, extr锟斤拷mement confortable et chaleureux. candid avait vraiment de bonnes id锟斤拷es pour faire des touches contemporaines comme les bardeaux de m锟斤拷tal ext锟斤拷rieur et avec tout le m锟斤拷tal que vous voyez. l'i
  ralph lauren HOMME AF POLOS
  s a lanc锟斤拷 sa ligne de v锟斤拷tements onze en 2007. vous pouvez pr锟斤拷visualiser la collection 锟斤拷 son site web venuswilliams. com.footballregion division s锟斤拷ries de lyc锟斤拷e iv-5a je bidistrict - wagner v churchill, 19h30 vendredi / comalander stadium r锟斤拷gion iv-5a division ii bidistrict - steele c johnson, 19h30 stade division de la r锟斤拷gion iv-4a vendredi / heroes ii bidistrict - alamo heights c boerne champion, 19h30 vendredi / new braunfels r锟斤拷gion iv-5a division ii bidistrict - reagan v new braunfels, 2 h le samedi / farris stade tapps division ii - fort bend baptiste san antonio christian, 7 : 30 h vendredi tapps division i - houston st. pius antonian, 15 heures samedi tapps division ii (six hommes) - castle hills wichita falls notre-dame, 14 heures semaine du samedi 10 scoresj ohnson 53, lee 0alamo heights 34, clemens 17jefferson 35, edison 26o'connor 31, clark 8antonia
  homme True Religion jean
  ertain point, mcdiarmid et zubiate aimeraient accueillir un cocktail et une collation qui est plus accessible et coterait environ 20.le $ prochain dner est pr锟斤拷vu pour le 17 d锟斤拷cembre et mettra en vedette un th锟斤拷me de vacances et 10 artistes au lieu d'un, y compris l'invit锟斤拷 artistes de dners pr锟斤拷c锟斤拷dents. les artistes se termineront leur morceau choisi de l'art - avec une valeur minimale de 200 $ - qui sera plac锟斤拷 sous un arbre contemporain. profils de chaque artiste seront affich锟斤拷s sur le site web projets sp锟斤拷ciaux sociale. un encan silencieux aura lieu ce soir-l锟斤拷, et il ya une possibilit锟斤拷 qu'il y aura une option.instead d'ench锟斤拷res en ligne d'un musicien particulier, il n'y aura qu'une seule r锟斤拷gle - pas carols.dinner nol mettra en vedette des plats traditionnels de vacances au tarif de 100 $; l' emplacement sera r锟斤拷v锟斤拷l锟斤拷 le before.for jour plus de renseign
  ralph lauren HOMME AF POLOS
  seesa brillant avenir dans le texas a \u0026 m-avenir de san antonio. john sharp, le nouveau chancelier de l'a \u0026 m du texas syst锟斤拷me, a d锟斤拷clar锟斤拷 le campus de san antonio serait un jour plus grand dans le syst锟斤拷me, un phare tout comme de college station. 锟?锟絋 son est notre nouvelle vitrine, 锟?forte dit. de grandes choses se produisent 锟斤拷galement dans les universit锟斤拷s priv锟斤拷es de san antonio. l'universit锟斤拷 du verbe incarn锟斤拷 est pass锟斤拷 锟斤拷 8,455 锟斤拷tudiants cet automne, ce qui en fait la quatri锟斤拷me plus grande 锟斤拷cole priv锟斤拷e au texas. mais ce n'est pas assez bon pour lou agnese, dynamique pr锟斤拷sident de l'universit锟斤拷.锟?锟斤拷 otre objectif est d'锟斤拷tre le plus grand, 锟?agnese dit.锟?锟絎 chapeau que nous faisons 锟斤拷 san antonio est la construction d'une marque de rivaliser avec l'universit锟斤拷 baylor (waco), la southern methodist university (dallas) et texas christian uni
  Franklin Marshall Pas Cher
  http://www.polovetementspascher.com


 • 3.
  posted by qnirejrh6916 |  20/06/13

  way. appelez 210-357-1896 ou visitez wittemuseum.org pour plus d'informations.il est temps de quitter le salaire et militaire drive sw est emball锟斤拷 avec des v锟斤拷hicules cars.as pouces par theo davis jette son corps dans l'air, contorsionner, se tordant, en sautant et en essayant d'attirer l'attention de s'ennuyer drivers.stationed devant un magasin de cricket wireless, il commence un mouvement en maintenant le panneau en carton en forme de fl锟斤拷che - \aucun contrat t锟斤拷l锟斤拷phone intelligent d'un ct锟斤拷, basculer vers cricketde l'autre - dessus de sa t锟斤拷te et de sauter sur le trottoir. puis il tourne avec sa main droite et tombe en avant, se rattrapant sur le sol avec sa main gauche. le signe tourne encore. il va dans le poirier. le signe tourne encore mais semble d锟斤拷sormais flotter vers le haut. enfin, lorsque davis est 锟斤拷 l'envers, les deux mains sur le terrain, le
  www.pascherstruereligion.com
  ipal mena vol - ln, k. vetter 67; h. brischke 70; xr. hall, f. hillis, r. smith 71; j. barnes 72; m. bishop 73. b - ln, g. young 65, k. coleman 67; x-b. comstock, b. kopchinski 68; x-b. carsten, w. frazier 69; b. mccormack 71. c - ln, d. allmon 66; x-w. jensen, t. frye 69; x-f. bohen, d. yuncker 70; x-j. watson, d. hodge 71. chip-in - k. vetter. le plus proche de trou - d. allmon (n 锟斤拷 3); g. young (n 锟斤拷 17). x-won tableau de bord playoffdominion womenoverall - lg, n. cardenas, ln, pj wright, premier, m. alsup, gaggleat live oak de second.fair oaks ranch hommes: deux meilleure balle shamble - d. wood, b. emmert, j. mills 127; f. grafton, m. haas, c. glenn 129; g. tacquard, s. barr, p. peterson 130; l. carter, j. malone, f. burk 131.fair oaks ranch womennassau: premier vol - lg , (ensemble) b. greber 77; (avant) d. brady 45; (retour) d. sloan 44; ln, (ensemble) b. barr
  t-shirt Franklin & Marshall
  ironie, aussi. \j'ai grandi ici, mais je d锟斤拷testais le rod锟斤拷o, dit-elle en riant. \alors je vais 锟斤拷 new york et j'ai tir锟斤拷 images rod锟斤拷o pendant cinq ans.mais sa carri锟斤拷re n'avanait pas. elle a grandi fatigu锟斤拷 d'锟斤拷tre un assistant. elle est revenue 锟斤拷 la maison en 1996 pour aider 锟斤拷 prendre soin de ses mother.then choses commenc锟斤拷 锟斤拷 se produire. en cette seule ann锟斤拷e, elle a 锟斤拷t锟斤拷 d锟斤拷crite dans un morceau de magazine sur les photographes prometteurs. cela a conduit 锟斤拷 la premi锟斤拷re exposition mus锟斤拷ale de ses photos de rod锟斤拷o. plus tard cette ann锟斤拷e, elle a rencontr锟斤拷 tedeschi mari lors d'une conf锟斤拷rence 锟斤拷 prague et s'installe en italie avec him.italy 锟斤拷tait un ajustement. mathis a d apprendre une nouvelle langue et comment s'adapter 锟斤拷 routine.she plus calme du pays 锟斤拷tait dans la crainte, entour锟斤拷 de la riche tradition artistique de l'italie. le couple a v锟斤拷
  femme True Religion jean
  rro juge. avantages les femmes battues et les refuges pour enfants. contacter lupita castrej 贸 n 锟斤拷 lupita.castrejonfvps.org ou appelez le 210-930-3669 pour les billets et tableau parrain costs.guild tournoi 11h30 pour le d锟斤拷jeuner et le practice, 13:00 shotgun d锟斤拷but, tpc san antonio, 23808 resort parkway. texas batisseurs de guild tiendra sa troisi锟斤拷me tournoi de golf annuel au profit hpitaux shriners pour enfants. le cot est de 165 $ par personne, les commandites de 1000 $ - $ 10,000. visitez d锟斤拷jeuner de texascustombuildersguild.commitment 11h30, htel grand hyatt, 600 e. market st. communaut锟斤拷s dans les 锟斤拷coles de san antonio pr锟斤拷sentera l'engagement envers la communaut锟斤拷 par le biais de l'锟斤拷ducation d锟斤拷jeuner avec le pr锟斤拷sident john folks. 75 $ par personne. contacter beth walthall, 210-520-8440, ext. 239 ou bwalthallcissa.org.wednesdaychild guidance centre 1
  Pantalons Franklin Marshall Femm


 • 4.
  posted by YG4s1p40av |  20/06/13

  gnostiqu锟斤拷es v锟斤拷t锟斤拷rinairesfinzsfchronicleexpress-nouvelles writer affaires beth brown a contribu锟斤拷 锟斤拷 cette report.correction: la ligne naturelle heb ne porte pas les viandes transform锟斤拷es, des produits frais et oscar mayer ne porte pas les produits de viande sans antibiotiques. une histoire 锟斤拷 la page c1 de jeudi de l'express-nouvelles et mysa a eu des informations incorrectes sur les produits.new york 锟?exxonmobil rex tillerson pdg explique les craintes sur le changement climatique, le forage et la d锟斤拷pendance 锟斤拷nerg锟斤拷tique sont exag锟斤拷r锟斤拷es. dans un discours prononc锟斤拷 mercredi tillerson a reconnu que la combustion de combustibles fossiles se r锟斤拷chauffe la plan锟斤拷te, mais dit que la soci锟斤拷t锟斤拷 sera en mesure de s'adapter. les risques de forage p锟斤拷trolier et de gaz sont bien connues et peuvent 锟斤拷tre att锟斤拷nu锟斤拷s, at-il dit. et la d锟斤拷pendance 锟斤拷 d'autres nations pour
  www.franklinetmarshallprix.com
  he, c'est la po锟斤拷sie du temps avec olivia page, orlando garcia, ashley morales, sandra imery et abe moreno -. soumis par jim beal jr., hector salda un goodspeed et johnle pr锟斤拷sident barack obama regarde vers le bas sur le forage presque autant comme il le fait sur les gens qui s'accrochent am锟斤拷rement de leurs armes et religion.at un 锟斤拷v锟斤拷nement de campagne r锟斤拷cente, il se moquait r锟斤拷publicains pour leur plan 锟斤拷nerg锟斤拷tique 锟斤拷 trois points pr锟斤拷sum锟斤拷, dont chaque point est selon lui un appel pour plus d'forage. il attaqua tout ce p锟斤拷trole prospective et d'exploration de gaz 锟?锟絥 ot un plan, 锟?mais 锟?锟絘 bumper sticker, 锟?une tentative cynique et stupide 锟斤拷 d锟斤拷magogue flamb锟斤拷e des prix du gaz. dommage que les imb锟斤拷ciles qui proposent cette niaiserie et les ames naves qui croient it.in pratiquement son prochain souffle, le pr锟斤拷sident s'est vant锟斤拷 que 锟?锟斤拷 nder mon
  ABERCROMBIE
  rait 170 $ million.money de venir obligataire de la ville, coupl锟斤拷 avec le fonds mobility texas et de la proposition de l'etat de 12 dollars, devrait payer pour l'锟斤拷changeur nord au us 281 et boucle reste 1604.the de l'expansion us 281 seraient vers锟斤拷s pour 100 millions de dollars de recettes district de transport avanc锟斤拷 du comt锟斤拷 de bexar, si la cour des commissaires et via metropolitan transit, qui supervise le conseil atd, d'approuver les d锟斤拷penses des dollars pour ce projet . voies nontolled sur la boucle 1604 de la route de bandera du boulevard wiseman coterait 148 millions de dollars, 152 millions de dollars de moins que le prix pour construire des routes nontoll tout le chemin 锟斤拷 us 90.most de l'argent viendrait de 146,8 millions de dollars en fonds de transport que le texas transportation commission d锟斤拷cern锟斤拷 san antonio derni锟斤拷re construction month.no peut
  Franklin & Marshall paris
  m锟斤拷re a trouv锟斤拷 锟?锟絪 forces pecial 锟?qui comprenait physioth锟斤拷rapeutes et d'ergoth锟斤拷rapeutes, 锟斤拷ducateurs sp锟斤拷cialis锟斤拷s, des sp锟斤拷cialistes de la technologie, les camarades de classe, et un assistant p锟斤拷dagogique affect锟斤拷 锟斤拷 plein- temps de kasten.when kasten est arriv锟斤拷 锟斤拷 brandeis, il 锟斤拷prouvait des douleurs de dos terrible qui fait qu'il est difficile de se concentrer sur son travail scolaire. les membres du personnel ont d l'aider 锟斤拷 passer de son fauteuil roulant 锟斤拷 un stander, afin qu'il puisse changer de position et soulager la douleur. 锟?锟紿 e besoin de beaucoup d'aide, 锟?dit katherine ramon, un de ses professeurs.锟?锟紿 e 锟斤拷tait tr锟斤拷s h锟斤拷sitante et tr锟斤拷s d锟斤拷pendant des autres. 锟?/ p> northside isd kin锟斤拷sith锟斤拷rapeute glenda woodruff savait tout de suite que un nouveau fauteuil roulant 锟斤拷tait essentiel pour accrotre le confort et l'ind锟斤拷pendance de kaste
  FEMME RL LONG POLOS


 • 5.
  posted by XJ6s2n80mc |  20/06/13

  ger des pr锟斤拷dateurs, ce qui maintient peeler sur ses orteils. une partie de son travail consiste 锟斤拷 trouver leurs ufs avant que le chien de la famille se cracking.during les longues journ锟斤拷es d'锟斤拷t锟斤拷, peeler recueillera de 45 锟斤拷 50 douzaines d'ufs par jour, dans une gamme de couleurs aussi diverses que ses poules heureuses. les rhode island red poules pondent un brun clair, l'araucana un beau bleu et les marans coucou, un chocolat oeuf tachet锟斤拷 noir. 锟斤拷 5 $ la douzaine, les ufs frais de la ferme se vendent rapidement 锟斤拷 pearl farmers market le samedi, mais la r锟斤拷cente 锟斤拷tincelle dans les affaires de peeler est venue de restaurants 锟斤拷 austin et san antonio, y compris l 眉 ke, sustenio, restaurant gwendolyn et the monterey. chacun acheter 15 锟斤拷 45 douzaines par semaine. 锟?锟紺 l'int锟斤拷r锟斤拷t hefs dans les produits de qualit锟斤拷 soulev锟斤拷es par les agriculteurs locaux a vrai
  polo ralph lauren homme
  aille, sadler n'a toujours pas reu d'offres de bourses de football des 锟斤拷coles de subdivision bowl.il ne peut pas 锟斤拷tre le meilleur athl锟斤拷te sur le terrain \, a d锟斤拷clar锟斤拷 quisenberry, mais il est toujours le plus fort joueur. \quand sadler saut锟斤拷 锟斤拷glise un dimanche en septembre 2010, sa peine 锟斤拷tait de passer l'apr锟斤拷s-midi suivant le transport du foin 锟斤拷 la ferme familiale. cela signifiait qu'il devait passer la pratique, de sorte qu'il a 锟斤拷t锟斤拷 suspendu pour la premi锟斤拷re moiti锟斤拷 du prochain jeu de devine contre corpus christi ouest oso.he couru pour 118 verges dans une moiti锟斤拷 dans la nuit, et n'a pas saut锟斤拷 since.at de l'锟斤拷glise moins pas pendant le football season.his p锟斤拷re, justin sadler, est un v锟斤拷t锟斤拷ran de l'arm锟斤拷e. sa m锟斤拷re, lacey erxleben, a aid锟斤拷 les arabes devine remporter deux championnats de volleyball etat en 1987 et '88. fid锟斤拷le 锟斤拷 lui pour la sta
  Nike Air Max 91
  rtoir o锟斤拷 son ami, paul riser, lived.kilbourne voulait 锟斤拷largir l'acc锟斤拷s, de sorte qu'elle et riser men锟斤拷 une campagne r锟斤拷ussie pour construire plus de rampes. \mariah a 锟斤拷t锟斤拷 d锟斤拷termin锟斤拷e, dit-riser, aujourd'hui professeur d'anglais au lyc锟斤拷e de roosevelt. \il a fait une grande diff锟斤拷rence pour les 锟斤拷l锟斤拷ves qui sont venus apr锟斤拷s nous.kilbourne diplm锟斤拷 en d锟斤拷cembre 2010 et vit maintenant avec ses parents et ses deux chiens dans converse. elle aimerait son propre appartement, mais de trouver des logements accessibles est difficile. elle plaisante que gordon hartman, cr锟斤拷ateur de merveilles de morgan et de l'acad锟斤拷mie monarch pour les 锟斤拷l锟斤拷ves ayant des besoins particuliers , a besoin de faire des maisons maintenant.elle travaille pour la ville de seguin dans le d锟斤拷veloppement 锟斤拷conomique, le programme de la rue principale et le centre-ville de business allia
  Hommes RL Chemises Polo Match
  (si disponible) 18:00: mississippi st. 锟斤拷 vanderbilt, espn26 h: long island 锟斤拷 wagner, espnu7 h: etat de l'ohio au nebraska, btn7 h: oakland 锟斤拷 oral roberts, fox sports college central8 h: louisville 锟斤拷 pittsburgh, espn8 h: murray st. 锟斤拷 southern illinois-edwardsville, espnu9 h: fresno st. 锟斤拷 nevada, kcwx9 h: new mexico au unlv, cbs sports network9 h: femmes: new mexico st. 锟斤拷 hawaii, fox sports college pacific9 h: air force 锟斤拷 san diego st., le mtn9 h 30: southern cal 锟斤拷 oregon st., fox sports college central10 h: long beach st. 锟斤拷 uc santa barbara, espnucollege football5 h: nflpa collegiate bowl, 锟斤拷 carson, en californie ., nbc sports networkcollege hockey6 h 30: michigan 锟斤拷 notre-dame, cbs sports networkextreme sports3 h 30: winter dew tour: pantech invitational, 锟斤拷 killington, au vermont, nbcgolf * 7h30: european pga tour: volvo champions, troisi锟斤拷me tour, 锟斤拷 geor
  Nike Air Max 95


 • 6.
  posted by tomsfse |  20/06/13

  In the Chicago space -- defined as a real 29-county area that has Ny -- costs improved as a result of 2.6 %, the tiniest acquire amidst Something like 20 towns taught in index chart. Prices relating to Long Island really ended up within the to begin with q Coach Outlet uarter from a couple of years early, reported by data shared a few weeks ago in a completely different reference. Typically the typical Island home total price Coach Outlet Online , leaving out product sales during the Hamptons is undoubtedly the North Fork, droped Only two.6 percent, so that you can $341,1000 by $350,000, reported by the property market value determination firm Callier Samuel Incorporated. The uneven rescue speaks to your inequality from the shelter crash, gurus says. Whereas Tempe is up 30 % as being the trough not to mention San francisco expires 3 %, prices in this particular Sunbelt area plunged Sixty percentage point while in the collision, whereas individuals in the local market place decreased 35 percentage points, suggested Craig Lazzara, a powerful specialist by S&P Dow jones Smith Indices, that writes the particular directory. "New You are able to experienced Coach Online Outlet relatively very low turn down from the deflation on the bubble,Ins Lazzara reported, "and the item have not as much in order to recover as a result of.Within Lazzara proclaimed your shedding regarding Retaining wall Path work have also been a consideration. "New York, for a large degree, is usually dependent loan agencies, and that we know this which often information mill tensing," he stated. "When one of the major businesses hurting your Coach Outlet Store Online area is normally downsizing or is becoming less around it really is rising, of which inescapably could impact the need for realty.Inches Other variables that can cause a new Coach Factory Outlet Online continue spot prices are a new backlog for home foreclosures because of the california's somewhat slow 100 % legal course of action, and the fact that the market found in suburban zones enjoy Long Island can be underperforming in comparison with cities, pointed out Jonathan Burns, president as well as us president of Burns Samuel. Other parts of the us furthermore weren't required to take care of previous fall's superstorm, mentioned Kevin Leatherman, web design manager from the Multiple Listing Service involved with New york. "Hurricane Soft sand additionally skews all of the phone numbers,In . Leatherman pointed out, "because you have got stores which might be psychologically affected.Half inch


 • 7.
  posted by CX2y0d08hp |  21/06/13

  d er fragt mich nach einer zigarette, das technisch luft in konflikt mit der politik. und als eine art sonderling, ich mag politik, sauber zu sein. \soules sagte, das gesetz richtet sich nicht an demwirklich obdachlos \, sondern beiprofessionellen \bettler, der bald ausnutzen würde die nderung.es wre nicht sehr lange dauern für die professionelle bettelei gemeinschaft zu erfahren, dass man nicht um geld zu bitten, aber so lange, wie sie für nahrung oder schuhe gefragt sind
  Nike Schuhe
  er edwards aquifer, aber es mehrmals erfolglos um wasser aus dem san antonio und guadalupe flüsse zu erhalten versucht, und wenn tap siege, die weitere begrenzung seiner chances.a urteil in der klage würde auch nachteilig beeinflussen knnte saws 'aufbereitetem wasser. einige der behandelten wasser, das aus saws 'klranlagen kommt, ist in den san antonio river ausgetragen und einige als recycelte wasser für die bewsserung und industrielle uses.one mglichen ausgang der klage verkauft wü
  Nike Free schuhe
  ertman, geschftsführer des evan b. donaldson adoption institute.pertman, die vorher nicht vertraut mit dem fall eyler , stellt die hypothese auf, dass die finanziellen probleme knnen eine rolle in dem jungen paar die entscheidung, einen teil gespielt haben mit zwei ihrer vier kinder. 鈥 泪 f der vater arbeitslos war oder seinen job verloren, konnte sich das paar entschieden, konnten sie nicht eine familie von vier haben kinder, 鈥 speculated.the er eine person am ehesten in der lage, di
  Nike Günstig
  y neal ein shooter, dessen ball handling ist zuverlssig genug, um backup-point guard spielen; leonard ein rookie furchtlos bis 3-zeiger zu starten; dejuan blair ein beitrag unterdimensioniert mann mit einem schwimmer, dass narren grer verteidiger;. tiago splitter eine selbstbewusste freiwurf-shooter \chad forcier und (schieen trainer) chip engelland haben unsere jungen gruppe vor praktiken eingepfercht, nach praktiken, vor und nach shootarounds shootarounds, und sie zur arbeit gehen.
  Nike Shox Schuhe DaHerren


 • 8.
  posted by DI2f7q47gg |  21/06/13

  eso velveeta envuelto en una tortilla de maíz y fritos). con qué frecuencia usted disfrutar (i) entro para mi dosis dos veces al month.why se te antoja esto pruébelo una vez y sabrás why.when comenzó este anhelo tiene que ser unos ocho aos ago.anything más mejor disfrutar con una goleta esmerilado de la corona, nada como entrar en un agujero en la pared, donde el tiempo se detuvo hace mucho tiempo ... mk davis.clark cocinero mcdanielexecutive, paesanos 1604, 3622 paesanos parkwaycraving: manapuas (mea ono significa pastel, pua'a significa cerdo para \pastel de carne de cerdo\) - los reales de comida chatarra provienen de 7-eleven o stop and go en hawai. con qué frecuencia usted disfrutar
  Abercrombie Sombreros
  pagar el saldo de su loan.you son más de la mitad en el plazo del préstamo. al menos la mitad de cada pago va hacia el pago de su deuda. con un nuevo préstamo, usted comienza a pagar sobre todo interés y debería aadir aos a la vida del préstamo. la pregunta es por qué querrías hacer eso si usted necesita el dinero para arreglar o mejorar su casa, entonces usted puede tomar una decisión sobre si se debe sacar un préstamo más grande en su casa. usted debe hablar con un buen prestamista o corredor hipotecario para determinar si usted sería capaz de tomar acciones fuera de su home.in el estado actual del mercado de la vivienda, usted quiere tener un buen sentido del valor de su casa. usted pro
  Yves Saint Laurent
  tro congelación salarial podría convertirse en opciones si es necesario. inmersión en los fondos de reserva del distrito, también, es una posibilidad, aadió brown. \preveo que va a suceder. hemos tenido que hacerlo antes\, said.trustee lynn thompson dijo que es vital que alamo heights isd informar a los votantes sobre la elecciones ratificación de impuestos, y las razones por las que está pasando \se lo debemos a nuestra comunidad para hacer la pregunta: estás dispuesto a pagar dos centavos más en impuestos para ayudar a mantener estos servicios y al bastón de más recortes\. thompson said.district padres veronica flores-paniagua dijo que ella y su familia tomó la decisión consciente p
  Louboutin tarde zapatos
  23 pm: memphis en marshall, fsn southwest3 pm: fuerza aérea de la unlv, nbc sports red3 pm: boise st. en wyoming, el mtn4 pm: rutgers en seton hall, espnu4 pm: houston baptist en dakota del norte, fcs central5 pm: purdue en michigan, btn5 pm: massachusetts en dayton, cbs sports network5 pm: mississippi st. en alabama, espn5 pm: george mason en vcu, espn25 pm: mujeres: oklahoma a texas, , fsn southwest6 pm: templo de san josé, espnu * 18:00: new mexico en tcu, la mtn7 pm: mujeres: sam houston st. en lamar, kcwx 2,2 (digital sub-canales) 19:00: nebraska at michigan st. , btn7 pm: utep en la ucf, cbs sports red7 pm: richmond a xavier, espn27 pm: mujeres: texas tech de texas a \u0026 m, fsn southwest7 pm:
  Abercrombie & Fitch espaöa


 • 9.
  posted by PM6b5v19zk |  22/06/13

  staban allí para aplaudir fue ken berkins, lleva con orgullo su azul de kentucky después de volar todo el camino desde el medio oriente a ver a sus amados gatos monteses en la final four. \mi familia y yo probablemente me cuelgue si me vieron aplaudir a louisville\, admitió berkins. \pero sólo estamos increíblemente emocionados de tener a dos equipos de kentucky en la final four.ambos entrenadores se les recordó el viernes sobre un comentario calipari hizo en octubre acerca de la singularidad de kentucky que sonó como una bofetada en louisville. \no hay otro estado, no, eso es lo relacionado con su programa de baloncesto como éste\, dijo calipari a continuación. \debido a que los otros
  Mbt espaöa
  que abogan por los nios en la crianza sistema de atención, busca más voluntarios de contacto:. lanisha miles-bell, 225-7070, lamilescasa-satx.org o suministros welfarepet casa-satx.org.animal plus ofrece \ua martesen sus dos tiendas locales recorte para las extremidades será. ofrecido 4-7 pm el primer y tercer martes a las 15034 san pedro ave., suite a. el 1248 austin highway, suite 108, ubicación de los host adornos por doggy daycare and spa consejos de 4-7 pm tercero tuesdays.help de lucy a \cosas de la furgoneta . \para la sociedad protectora de animales de san antonio a través de 16:00 31 de marzo de visita de lucy en 2250 thousand oaks, suite 200, o 937 s. st. laredo, y dejar a los sig
  Ralph Lauren Polo
  46 recepciones para 763 yardas y ocho touchdowns. 鈥 淗 e es un problema duelo para nosotros, 鈥 dijo bucs esquinero ronde barber.鈥 渊 ou no esperes para ver lo que se ve en la película de un tipo que nadie más quería. es bastante impresionante. 鈥 / p> 3. bucs permanecer conectados a tierra: los bucs molestos dos de los mejores equipos que pasan a la liga 鈥 atlanta y nueva orleans 鈥 mediante el empleo de un plan de juego ofensivo de ejecución pesada que mantiene matt ryan y drew brees de la field.in golpeando de los falcons en septiembre tampa bay corrió el balón 36 veces y controla el reloj por casi 36 minutos. en impresionante los santos en octubre de earnest graham acumuló 109 yardas en
  www.mbtenespana.net
  y con la universidad de santa maría para construir una pelota de béisbol estadio, pistas de tenis y campos de fútbol y softball.another colaboración implica el club de san antonio missions béisbol. cerca de su estadio en la parte más oeste de la academia de béisbol misiones se está construyendo con cuatro fields.the béisbol de tamao natural más costoso de los esfuerzos es la misión de concepción 贸 n athletic complex en el lado sur, donde un gimnasio, canchas de baloncesto y el béisbol campos están siendo construidos o mejorados por $ 16,1 millones. la menos costosa, a $ 1,2 millones, es soccer elite classic en starcrest drive, con seis de tamao completo, canchas de futbol iluminadas y a
  Ralph Lauren Outlet
  http://www.camisaspolotienda.com


 • 10.
  posted by rntiktac5543 |  22/06/13

  cord avec vous 锟?avocat de la d锟斤拷fense oscar vela asked.in t锟斤拷moignage qui a d锟斤拷but锟斤拷 en milieu de matin锟斤拷e et a dur锟斤拷 jusque dans l'apr锟斤拷s-midi, tovar, un citoyen am锟斤拷ricain qui a r锟斤拷cemment 锟斤拷t锟斤拷 expuls锟斤拷 du mexique, a d锟斤拷crit comment il a pass锟斤拷 en contrebande des m锟斤拷dicaments pour les zetas 锟斤拷 nuevo laredo et a 锟斤拷t锟斤拷 recrut锟斤拷 comme un tueur 锟斤拷 gages pour le cartel.among ses r锟斤拷v锟斤拷lations, c'est que lui et un autre a admis zetas sicario commis une avant-r锟斤拷cemment homicide non r锟斤拷solu en 2005 laredo.the deux ont 锟斤拷t锟斤拷 charg锟斤拷s de tuer quelqu'un nomm锟斤拷 锟?锟絇 ompo 帽 o 锟?qui a v锟斤拷cu dans le sud laredo subdivision de los presidentes, at-il dit au t锟斤拷moin stand.tovar t锟斤拷moign锟斤拷 qu'il conduisait gabriel cardona, 25 ans, co-accus锟斤拷 dans l'affaire du complot de la drogue qui est de servir 80 ans dans la prison d'锟斤拷tat pour cinq meurtres ici et une condamnation 锟斤拷 per
  Christian Louboutin Bottes
  nnelle, et nous le faisons aussi tout un tas de sensibilisation num锟斤拷rique 锟斤拷 travers des plateformes web et les m锟斤拷dias sociaux, a d锟斤拷clar锟斤拷 john myers , directeur, 锟斤拷l锟斤拷ment de support marketing, marketing arm锟斤拷e et le groupe de recherche. \nous sommes dans tous les 锟斤拷tats et tous les grands march锟斤拷s, avec d'autres du marketing et des actifs de la publicit锟斤拷, les sports motoris锟斤拷s, en particulier nascar, est seulement une tactique de notre strat锟斤拷gie globale de marque pour se connecter 锟斤拷 l'arm锟斤拷e am锟斤拷rique. \au cours de l'exercice 2012, l'arm锟斤拷e a engag锟斤拷 environ 8,4 millions de dollars pour nascar parrainage, qui comprend 12 courses de nascar. la relation entre l'arm锟斤拷e et l'锟斤拷quipe nascar qu'il parraine avec ryan newman prendra fin lorsque les concludes.myers saison en cours nascar dit que l'arm锟斤拷e cherche 锟斤拷 atteindre un segment particulier de la population,
  Chanel Shoulder sac
  la revue public health de nutrition.he est le dernier d'un nombre croissant de recherche au cours des derni锟斤拷res ann锟斤拷es 锟斤拷 examiner la relation entre l'ob锟斤拷sit锟斤拷, la s锟斤拷dentarit锟斤拷 et l'environnement soi-disant construit - comment la conception des quartiers influe sur l'activit锟斤拷 physique et les conclusions de la nourriture choices.the 锟斤拷tude ne fut pas une surprise pour ky mitchell, 30 ans, m锟斤拷re de passe-temps. \pour les parents - en particulier les parents isol锟斤拷s - c'est plus facile pour eux pour leur donner de l'argent. et vous leur donnez la pens锟斤拷e de l'argent qu'ils vont prendre la bonne d锟斤拷cision, et ensuite ils faire la mauvaise chose. \, a d锟斤拷clar锟斤拷 mitchell. \je pense que c'est ce que les enfants aiment. c'est la malbouffe. \richard hillis, qui enseigne la sixi锟斤拷me et de septi锟斤拷me ann锟斤拷e en anglais, a d锟斤拷clar锟斤拷 que, bien que la proximit锟斤拷 de la malbo
  Christian Louboutin Bottes
  de la communaut锟斤拷 qui ont fait valoir qu'ils ne savaient pas quand ils ont vot锟斤拷 pour le district de 515 millions de dollars obligations que la suppression de la piste 锟斤拷tait une option. \vous n'avez pas 锟斤拷t锟斤拷 锟斤拷lu pour 锟斤拷tre le fer de lance des entreprises sportif professionnel, a d锟斤拷clar锟斤拷 saisd contribuable nettie hinton, qui est sur le comit锟斤拷 de surveillance des citoyens, qui supervise le lien. c'est une trahison de la confiance qui occupent une place importante au cours de consid锟斤拷rations d'obligations futures.une poign锟斤拷e de locuteurs soutenus enlever la piste, avec l'universit锟斤拷 du verbe incarn锟斤拷 athl锟斤拷te d锟斤拷nonant ce qu'il a appel锟斤拷 une injuste \fr锟斤拷n锟斤拷sie m锟斤拷diatique.quelques instants apr锟斤拷s que le pr锟斤拷sident du conseil james howard d锟斤拷plac锟斤拷 l'ordre du jour pour acc锟斤拷l锟斤拷rer un vote du stade, district 3 syndic carlos villarreal a annonc锟斤拷 sa d锟斤拷m
  Prada Top Handle


«התחלהקודם12345678910הבאסיום»