דף הבית>שמיניסטים > שאלות ותשובות>היכרות לפני נישואין ב
shministim_shut - item.php
img

היכרות לפני נישואין ב

נושא: הדרכה


שאלה:

שלום הרב , ברצוני לשאול שאלה..שאני מודע לכך שאין לה כ"כ תשובה אך עדין אני מעוניין לשמוע מה יש לך לומר בנושא.. איך יודעים שזה זה ? או לפחות לפי מה אני יכול לקבוע שזאת היא האישה שלי משורש נשמתי ? איך אני יכול לדעת שסיימתי לחפש.. .תודה רבה

תשובה:

בס"ד

 

שלום,


אכן, שאלה קשה. אבל היא כנראה קשה רק בגלל שאנחנו מסתבכים בסבך המחשבות והחיים שלא לצורך. הא-להים עשה את האדם ישר, ואנו מחשבים חשבונות רבים, יותר מידי רבים.


אתחיל מהסוף. לעולם לא מפסיקים לחפש. בעולם שלנו לחפש פירושו לחשוב מחדש על האישה שלי, על הבית שלי, על הלימודים שלי, לבדוק אם עשיתי טעות בבחירה הקודמת. בעולם שלי לחפש פירושו להעמיק, לחקור, למצוא משמעויות נסתרות, לחזק את בחירתי, להמשיך ולחזר אחרי אישתי, להמשיך ולהיות ראוי לאהבת ילדי לא רק מכח זה שילדתי אותם, לבדוק שוב ושוב למה אני לומד ומדוע זה חשוב ומה עוד אוכל ללמוד.


אז, תמשיך תמיד לחפש.

 

ולהתחלה. אני מאמין כי אשתי היא המיועדת לי מששת ימי בראשית, אין לי ספק בכך. כרגע. אולם, עד שהבנתי כך לא חיפשתי את המיועדת לי, אלא את זו שאוכל לחיות איתה בטוב ובאהבה. וביום החתונה חתמתי על כתובה, בה

המסורת הודיעה לי כי ייתכן שיום אחד אחליט אולי אחרת, לא כדי שאחשוב על גירושין אלא כדי שאמשיך לוודא שהיא המיועדת ולא אפסיק לעולם כי אם אפסיק אז היא כבר לא תהיה המיועדת. אני מאמין כי ייעודי הוא להיות רב, אולם בחרתי בתפקיד הזה לא בגלל שחיפשתי אחרי מה שמיועד לי ששת ימי בראשית, אלא בגלל שכשרונותי ונסיון חיי ותחושותי כיוונו אותי לבחור בזה.

 

המסקנה היא: חפש את בת זוגך לפי האינטואיציה שלך, לפי מה שאתה מרגיש וחושב. חפש אותה באופן אנושי ולא מיסטי, וממילא לא בחיפוש אחרי וודאות מוחלטת. באנושיות אין דבר מוחלט, רק במוות. מי שהולך לרב להתייעץ אם מישהי מתאימה לו, מחפש וודאות, ואני מציע לוותר על הוודאות ולהישאר באנושי. אחרי שבחרת, דאג אתה בכל יום להפוך את זה ליותר וודאי, ליותר נכון. המשך לחפש.


איני מבין מה זה שורש נשמתי. זו סתם אמירה בשביל רובנו (גם בשבילי). שורש הנשמה שלנו, מה שזה לא יהיה, מתבטא בחיים שלנו, בדיבורים שלנו, בכשרונות, בשריטות, במידות. אני מכיר את עצמי דרך כל הדברים הללו, ואם יש מישהי שמוכנה לקבל אותי ואפילו לאהוב את מה מה שמעצבן אחרים, ואם אני מוכן לקבל אותה ולהתעלם מן החסרונות או אולי אפילו לאהוב אותם, אז זה זה. אם לא, אז אנסה עוד. ואם לא, אז כנראה שזה לא זה. זה די פשוט למעשה, לא צריך יותר מזה כדי לאהוב ולהיות מוכן להתחתן.


אין אישה שממתינה לך, ואין איש שממתין לך. אנחנו יוצרים את המתאימים לנו, הם לא באים בד"כ מוכנים להרכבה. וכל החיים אנו ממשיכים לחפש התאמה. עיקר החיפוש נעשה אחרי החתונה, אבל את זה עוד תלמד אני מקווה.


בהצלחה,


שלמה וילק


הרב שלמה וילק


תגובות גולשים

(*)שדות חובה