דף הבית>שמיניסטים>צעטלאך>גלגל חוזר בעולם
shministim_subcat - item.php
img

cat = 32

parent = 3

צעטלאך

גלגל חוזר בעולם

מתן דנסקר

 

יהודי מבוגר ונחמד החליט לעצור לי טרמפ השבוע. חנוק מעשן סיגריות הוא מדליק את הרדיו "קול ישראל מירושלים שלום רב"... תמיד מצחיק אותי הפער בין הפתיחה החיובית והמנומסת של מגיש החדשות ותוכן החדשות המלא בדברים רעים ורעים יותר.

 

לאחר שהתברר לי שאני לא מעוניין בדמוקרטיה במצרים, אלא בהמשך עריצות, העיקר שאני אשן בשקט, החדשות עברו לדבר על האלוף גלנט. "וואלה, תאמין לי אנחנו צריכים את המנהיגים של פעם" צעק הנהג החביב שלי, "רפול זה מי שאנחנו צריכים, בגין אווו בגין", כמו נער בן 16 שהתאהב בפעם הראשונה.

פתחתי את הגוגל ובדקתי מי היה רפול, ולא תאמינו, הרמטכ"ל 11 הנערץ של צה"ל, זה שאנו מתגעגעים אליו, היהודי הפשוט, היה נהנתן לא קטן שהשתובב עם נשים בעודו נשוי, כך העידה אשתו בתכנית עובדה.

 

אז מה השתנה שהיום אנחנו לא סולחים, שאנו מלאי זעם כלפי כל מנהיג או איש חזון (חוץ מדמויות האח הגדול ומי ששונא ערבים)?

שני דברים השתנו. האחד הוא התקשורת של פעם, לטוב ולרע, הייתה תקשורת שהרבה פחות התעסקה בחשיפות והרבה יותר בדיווחים היא הייתה זו שהגנה על אישי הציבור ולא רק תקפה. הדבר השני הוא תרבות עריפת הראשים. גלנט שפעל לפי הנורמות המקובלות בחברה שלנו, ונענש כאילו הוא הפושע הגדול ביותר בישראל, הוא דוגמה לאירוע שנופח מעבר לכל פרופורציה. הציבור שאינו בקיא בפרטים מוסת על ידי תקשורת שחרצה את דינו של אחד הקצינים המוערכים בתולדות המדינה. אחרי 34 שנות שרות נזרק גלנט לכרישים כמו אחרון העבריינים, והאויב יכול לצחוק לאידנו. חשוב שהסטנדרט המוסרי אותו אנו דורשים מאיש ציבור יהיה גבוה, אך לא ייתכן שהתקשורת תחליט למי סולחים (אשכנזי בפרשיית מסמך הרפז) ולמי לא. את מתנגדיו של גלנט אני רוצה להחזיר לדפי ההיסטוריה, למנהיג שגם אותו רדפו ועדות חקירה ותקשורת נשכנית, ומי שלא רצה אותו כרמטכ"ל וכשר בטחון, קיבל אותו כראש ממשלה. וגם לו הייתה אחוזה שחוקיותה מוטלת בספק...

תגובות גולשים

(*)שדות חובה

3 comments

 • 1. מספיק עם הגעגוע לעבר
  posted by משה בייזר |  24/02/11

  ב"ה שאנו זוכים לראות את האומה מתקדמת ומתפתחת, ומה שפעם היה נורמה אצל המנהיגים (והציבור) היום כבר לא מקובל. מעניין אותי לראות מה היה קורה לרפול אם הוא היה בכסאו של הנשיא קצב. כמו שראינו אצל בר-לב רמון ואחרים פעם היו בציבור הישראלי נורמות מקולקלות מוסרית וב"ה אנו זוכים לראות במחייתם (של הקלקולים ולא המקולקלים חלילה) מקרבנו בדרך לבניין המרכז המוסרי של העולם בארצנו.


 • 2. זה לא זה
  posted by נדב |  24/02/11

  זה הבעיה שכל אחד שמגיע לתפקיד גבוה במדינה יכול לעשות מה שבראש שלו ושכולם יקפצו לו. אני רוצה רמטכ"ל (וראש ממשלה, וחברי כנסת וכו'..) נקיים לגמרי. ממש לא כמו שיש היום. תקרא את התחקיר של הארץ על הקשרי הון-שלטון ותבין על מה אני מדבר..


 • 3. גלנט נזרק לכרישים ?
  posted by אמיר |  27/02/11

  גלנט השתחרר עם פנסיה נאה, עפ רזומה מרשים, עם סיכוי מצוין לקבל עבודה מכניסה ומשפיעה אי שם בעולם העסקים.
  כולה - לא מונה לרמט"כ. סטירת לחי ? כן. השלכה לכרישים ? ממש לא !